Jola Materna

Jola Materna – założycielka i od 2010 roku właścicielka Centrum Języka Angielskiego dla Dorosłych GOLDEN FOX. Lektor, trener, tłumacz, coach (również w języku angielskim) w międzynarodowej akredytacji ACC International Coach Federation. Do tej pory przeprowadziła około 10.000 godzin zajęć w języku angielskim z osobami dorosłymi.

„Moją pasją jest język angielski i dzielenie się tą pasją z innymi. Już od kilkunastu lat jestem towarzyszem osób dorosłych w ich procesie zaprzyjaźniania się z językiem angielskim. Obecnie organizuję kursy oraz szkolenia językowe dla osób prywatnych oraz dla firm i instytucji, a moje zdobyte wcześniej wieloletnie doświadczenie menadżerskie pozwala mi na skuteczne prowadzenie własnej firmy.

Niejednokrotnie byłam i jestem nadal tłumaczem podczas rozmów biznesowych oraz opiekunem grup gości anglojęzycznych podczas ich wizyt w Polsce. Uwielbiam kontakty międzykulturowe.

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego) w Poznaniu, specjalność Publicystyka Ekonomiczna i Public Relations. Odbyłam również roczny Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny we Wrocławiu, dzięki któremu mogłam zacząć uczyć. Jestem również posiadaczem certyfikatu TOEFL, egzaminu międzynarodowego z języka angielskiego, który zdałam w Nowym Jorku w czasie jednego z moich pobytów w USA.

Popełniłam ‚publicznie’ kilka artykułów (wykorzystuję moje wykształcenie publicystyczne:) )- jestem autorką kilku krótkich tekstów na ogólnopolskim portalu natemat.pl i tym tematem jest – uwaga, niespodzianka! 🙂 – język angielski. Mojego bloga znajdziesz tutaj http://jolantamaterna.natemat.pl/

W 2016 roku uruchomiłam autorski program nauczania, o którym przeczytasz tutaj http://jolantamaterna.pl/
Program tak się spodobał, że do końca 2018 nie mam już wolnych miejsc, a prawdopodobnie niedługo pod moim okiem program zaczną prowadzić też najlepsi lektorzy z mojej szkoły językowej Golden Fox.

Moje hobby to m.in. fotografia, dlatego po odbyciu kilku kursów z fotografii cyfrowej, zdecydowałam się w latach 2009/2011 na studia w renomowanej wrocławskiej szkole – Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat”.

Ponadto uwielbiam wyzwania kulinarne. Nie jem mięsa, odkrywam więc codziennie nowe możliwości, jakie otwiera przede mną dieta wegetariańska.

Każdego dnia pracuję nad własnym rozwojem i nad rozwojem innych.”

Inspirujące wydarzenia i doświadczenia z ostatnich lat:

  • kwiecień 2015 – brałam udział w 3-dniowym szkoleniu zakończonym uzyskaniem Certyfikatu „Coaching in work with a group” w ramach lCF Approved Program – 20 of Continuing Coach Education Units, (18 Core Competencies, 2 Resource Development)
  • od kwietnia do sierpnia 2013 uczestniczyłam w szkoleniach na Akredytowanego Coacha ICF zakończonych egzaminem i zdobyciem certyfikatu ACC ICF w maju 2014
  • od czerwca 2012 aktywnie udzielałam się w ruchu non-profit SLOW FOOD YOUTH WROCŁAW, jako jeden z założycieli i jednocześnie rzecznik prasowy i osoba ds. kontaktów międzynarodowych.
  • tłumacz na planie filmowym programu “Trinny & Susannah ubierają Polskę” (marzec-kwiecień 2011)
  • studia w renomowanej wrocławskiej szkole – Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat” (2009/2011)
  • 3-dniowy trening modyfikacji postaw “Synergia i porozumiewanie” (17-19.09.2010).
  • szkolenia na Autoryzowanego Trenera Szkoły Pamięci SPW (wrzesień 2010).