fbpx

JAK DALEJ REALIZOWAĆ SWOJE CELE, KIEDY CZAR NOWOROCZNYCH POSTANOWIEŃ PRYŚNIE?

Autorka: Marcela Morkis

Mamy kolejny nowy miesiąc w 2021 r., a Ty jeszcze nie rozpocząłeś swoich założonych postanowień na ten rok lub co gorsza już je porzuciłeś, bo straciłeś motywację? Pewnie większość Twoich celów wymaga czasu, aby efekty były zauważalne. Nikt po kilku zajęciach nie nauczył się języka, nikt również po jednej lekcji baletu nie został baletnicą.

Zobacz nasze 3 proste porady, które warto zrealizować, kiedy dopadnie Cię brak chęci do działania:

  1. Odpuść! Tak, dobrze czytasz. Odpuść, ale na chwilę. Nie rezygnuj od razu z zajęć, na które się zapisałeś. Nie odpuszczaj przyszłościowych projektów tylko dlatego, że chwilowa wymówka ,,nie mam czasu’’ Ci na to pozwala. Z naszego doświadczenia wiemy, że jeżeli zrezygnujesz teraz całkowicie, później będzie Ci 2 razy trudniej zacząć, a efekt końcowy będzie taki, że nie zaczniesz wcale. Jeżeli w jednym tygodniu odwołasz zajęcia lub przełożysz własne realizacje, świat się nie zawali. Ty nabierzesz dystansu, złapiesz trochę oddechu i odpoczniesz, a z nowym tygodniem wystartujesz ze świeżą energią do działania.
  2. Poszukaj ludzi, którzy idą w tym samym kierunku, co Ty. Na facebooku, w miejscu gdzie uczęszczasz na zajęcia. Może akurat dołączysz do wspólnej grupy, gdzie będziecie wymieniać się własnymi doświadczeniami i wspólnie motywować. Jeżeli uczysz się języka angielskiego, a straciłeś motywację i wiarę w swój dalszy rozwój – zapisz się na bezpłatne konsultacje z naszym trenerem językowym w ramach akcji YOUR TURN TO LEARN. Nie musisz być naszym uczniem, aby skorzystać z konsultacji. Są one bezpłatne dla każdego, wystarczy się umówić na dany termin. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej lub masz pytania- napisz do nas 🙂
  3. Napisz sobie swój plan działania, dopasowując go do  Twojego aktualnego rozkładu dnia. Możliwe, że to, co robiłeś 2 miesiące temu jest już nieaktualne i dlatego na wszystko brakuje Ci czasu. Usiądź i na spokojnie obmyśl nowy plan. Rozdziel sobie zadania i realizację, tak, aby nie kolidował z innymi ustaleniami. To Ty znasz najlepiej swój grafik i dostępność. Czasami lepiej obrać metodę malutkich kroków i bez pośpiechu realizować zamierzone cele.

Czasami nie trzeba zmieniać dużo, aby wcielić w życie swoje postanowienia. Organizacja własnej pracy i złapanie dobrego nawyku może u Ciebie być złotą regułą na sukces. Badania mówią, że potrzebujemy 21 dni regularnej pracy, aby nowa czynność stała się właśnie naszym nawykiem. Podejmij próbę i włóż trochę wysiłku, a na pewno zauważysz efekty swoich działań.

,,Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Gdy będziesz postępować tak jak dotychczas, to uzyskasz to, co dotychczas. Chcesz zmiany, zmień coś.’’ Courtney C. Stevens

Każda zmiana wymaga od nas wysiłku, ale jeżeli ma zmienić się na lepsze, to sam odpowiedz sobie na pytanie, czy warto 🙂