fbpx

„Jak szybko nauczę się języka angielskiego?” Często słyszę to pytanie.

Wracamy do określenia celu – każdy określa go dla siebie indywidualnie. Było też o tym w poprzednim artykule.

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na pytanie :” Jak szybko nauczę się angielskiego?”

Jeśli na przykład Twoim celem jest opanowanie angielskiego na poziomie komunikatywnym, ponieważ chcesz wyjechać na wakacje za pół roku, wtedy ustalasz program dla siebie z lektorem lub inną osoba odpowiedzialną za organizację kursów.

Jeśli nie wiesz, co jest Twoim celem, wtedy możesz uczyć się w nieskończoność bez satysfakcji, chyba, że jasno określisz, że „moim celem jest poświęcanie godziny w tygodniu na naukę angielskiego z lektorem” – wtedy nie oczekujesz konkretnych rezultatów, raczej wyrobienia dobrego nawyku, podobnie jak np. codzienny jogging, co daje zadowolenie z dobrze wykonanej pracy.

Zasada jest prosta – im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym lepiej. Od Ciebie w dużej mierze zależy, jak szybko i dobrze opanujesz znajomość wybranego języka.

Czy są sposoby na błyskawiczne i naprawdę skuteczne nauczenie się języka? Jeśli oczekujesz odpowiedzi, że tak, że są cudowne metody, to muszę Cię rozczarować. Gdyby tak było, już ktoś zarobiłby na tym miliony.

Powtarzam – bardzo ważne jest, aby mieć cel i motywację, to na pewno pomaga w utrzymaniu determinacji w dążeniu do realizacji celu, a co za tym idzie do szybszych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*