fbpx

Jola Materna

Jola Materna – założycielka i od 2010 roku właścicielka Centrum Języka Angielskiego dla Dorosłych GOLDEN FOX. Lektor, trener, tłumacz, coach (również w języku angielskim) w międzynarodowej akredytacji ACC International Coach Federation. Do tej pory przeprowadziła około 10.000 godzin zajęć w języku angielskim z osobami dorosłymi.

„Moją pasją jest język angielski i dzielenie się tą pasją z innymi. Już od kilkunastu lat jestem towarzyszem osób dorosłych w ich procesie zaprzyjaźniania się z językiem angielskim. Obecnie organizuję kursy oraz szkolenia językowe dla osób prywatnych oraz dla firm i instytucji, a moje zdobyte wcześniej wieloletnie doświadczenie menadżerskie pozwala mi na skuteczne prowadzenie własnej firmy.

Niejednokrotnie byłam i jestem nadal tłumaczem podczas rozmów biznesowych oraz opiekunem grup gości anglojęzycznych podczas ich wizyt w Polsce. Uwielbiam kontakty międzykulturowe.

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego) w Poznaniu, specjalność Publicystyka Ekonomiczna i Public Relations. Odbyłam również roczny Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny we Wrocławiu, dzięki któremu mogłam zacząć uczyć. Jestem również posiadaczem certyfikatu TOEFL, egzaminu międzynarodowego z języka angielskiego, który zdałam w Nowym Jorku w czasie jednego z moich pobytów w USA.

Popełniłam 'publicznie’ kilka artykułów (wykorzystuję moje wykształcenie publicystyczne:) )- jestem autorką kilku krótkich tekstów na ogólnopolskim portalu natemat.pl i tym tematem jest – uwaga, niespodzianka! 🙂 – język angielski. Mojego bloga znajdziesz tutaj http://jolantamaterna.natemat.pl/

Moje hobby to m.in. fotografia, dlatego po odbyciu kilku kursów z fotografii cyfrowej, zdecydowałam się w latach 2009/2011 na studia w renomowanej wrocławskiej szkole – Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat”.

Ponadto uwielbiam wyzwania kulinarne. Od wielu lat nie jem mięsa, odkrywam więc codziennie nowe możliwości, jakie otwiera przede mną dieta wegetariańska.

Każdego dnia pracuję nad własnym rozwojem i nad rozwojem innych.”

Inspirujące wydarzenia i doświadczenia z ostatnich lat:

  • kwiecień 2015 – brałam udział w 3-dniowym szkoleniu zakończonym uzyskaniem Certyfikatu „Coaching in work with a group” w ramach lCF Approved Program – 20 of Continuing Coach Education Units, (18 Core Competencies, 2 Resource Development)
  • od kwietnia do sierpnia 2013 uczestniczyłam w szkoleniach na Akredytowanego Coacha ICF zakończonych egzaminem i zdobyciem certyfikatu ACC ICF w maju 2014
  • od czerwca 2012 aktywnie udzielałam się w ruchu non-profit SLOW FOOD YOUTH WROCŁAW, jako jeden z założycieli i jednocześnie rzecznik prasowy i osoba ds. kontaktów międzynarodowych.
  • tłumacz na planie filmowym programu “Trinny & Susannah ubierają Polskę” (marzec-kwiecień 2011)
  • studia w renomowanej wrocławskiej szkole – Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat” (2009/2011)
  • 3-dniowy trening modyfikacji postaw “Synergia i porozumiewanie” (17-19.09.2010).
  • szkolenia na Autoryzowanego Trenera Szkoły Pamięci SPW (wrzesień 2010).